Miejsko - Gminny
Ośrodek Pomocy
Społecznej
ul. Międzyleska 4
64-730 Wieleń
tel: 67 256 13 59

Deklaracja dostępności

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieleniue zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej http://mgops-wielen.pl/zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Ta strona zastąpiła nieaktualną stronę  http://mgops-wielen.pl/

  • Data publikacji strony starej: 2016-12-23
  • Data publikacji strony internetowej: 2021-09-17
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-09-17

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Treści niedostępne:

  • nie wszystkie obrazy są opatrzone tekstem alternatywnym,
  • zamieszczone na stronie publikacje w postaci artykułów lub załączników, nie są dostępne cyfrowo w całości,
  • strona nie ostrzega przed otwarciem nowego okna w przeglądarce,
  • łącza do pobrania nie zawierają informacji o ich rozmiarze i formacie dokumentu,
  • dokumenty do pobrania są w większości odczytywane przez programy wspomagające, ale mogą sprawiać problemy w nawigacji, ponieważ nie wszystkie są poprawnie oznakowane. Część dokumentów jest opublikowana w formie niedostępnych plików pdf (skanów),
  • nie wszystkie tabele danych mają poprawnie zdefiniowane nagłówki.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia 2021-10-29

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Elżbieta Sottek, adres poczty elektronicznej mgopswielen@op.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 672561359. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieleniu, 64-730 Wieleń , ul. Międzyleska 4

Siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieleniu mieści się na Osiedlu północnym Wielenia , oddalonym od budynku Gminy około 4 km.  Budynek jest oznaczony. Przed budynkiem nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Przystanek autobusowy jest z drugiej strony budynku . Samo wejście do budynku jest dobrze widoczne, prowadzi do niego również podjazd dla wózków inwalidzkich. Zarówno drzwi wejściowe do budynku, jak i wszystkie drzwi wewnątrz budynku mają co najmniej 90 cm szerokości. Budynek ośrodka jest parterowy, więc poruszanie się wewnątrz budynku jest wolne od barier. Zaraz po wejściu do siedziby znajduje się hol, w którym można odpocząć (stolik z krzesełkami) oraz załatwić wszelkie sprawy, bez konieczności wchodzenia do poszczególnych pokoi pracowników.  
W budynku i przed nim brak głośników systemu naprowadzającego oraz pętli indukcyjnych. W budynku i jego otoczeniu nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W Ośrodku Pomocy Społecznej nie ma konieczności przechodzenia przez obszary kontroli.